O nas

Polskie Technologie świadczą profesjonalne usługi z dziedziny Ryzyka, Data Science oraz Big Data przy wykorzystaniu naukowych metod, zaawansowanych algorytmów oraz wszechstronnych umiejętności Konsultantów z zakresu statystyki, informatyki i wiedzy biznesowej.

Obok wsparcia konsultingowego, Polskie Technologie są również producentem autorskich rozwiązań Software zaimplementowanych w największych polskich Bankach i spółkach z szeroko rozumianego sektora finansowego. Zaprojektowane produkty są wynikiem wieloletniego doświadczenia Architektów Systemów IT oraz Programistów ściśle współpracujących z Analitykami i specjalistami biznesowymi. Rezultat stanowią zautomatyzowane narzędzie do rozwiązywania i optymalizacji problemów biznesowych, stale rozwijane i dostosowywane do potrzeb klientów docelowych.

Osiem lat działalności spółki na polskim rynku i nieustanny rozwój przyczyniły się do systematycznej realizacji kilkudziesięciu projektów każdego roku dla sektora finansowego i telekomunikacyjnego oraz świadczenia, często innowacyjnych usług, dla podmiotów z innych branż, takich jak FMCG, energetyka i IT.

Eksperci Polskich Technologii posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów z obszarów Ryzyka, CRM, BI, walidacji i konstrukcji Modeli probabilistycznych, statystycznych, IFRS-9 (pracując m.in. z modelami ECL, PD, LGD, EAD, SICR i makroekonomicznymi), a także zarządzania, utrzymania i rozwoju bieżących systemów klienckich, zarówno od strony front-end, jak i back-end.